Náš tým

Dovolte nám představit alespoň klíčové osoby, kterým ale na realizaci projektu pomáhá mnoho kolegů a dobrovolníků. Všem jim moc děkujeme!


Olda Bureš (*1978)

delfinoterapeut, Turecko

V minulosti Olda pracoval v oblasti managementu, marketingu, head huntingu, turismu, filmové a televizní produkci, díky kterým hodně cestoval a pracoval například v Egyptě, na Filipínách, v Jordánsku, Argentině, Maroku, Izraeli a v poslední době na Slovensku. Současně se věnoval aktivitám v neziskovém sektoru v projektech týkajících se ekologie, lidských práv, zdravotně postižených i obchodu s lidmi.

Při natáčení pořadu pro TV se v Turecku setkal s delfinoterapií. Zaujalo ho, že delfinoterapie dokáže pomoci i zneužívaným lidem, u kterých tradiční terapeutické metody nebývají dostatečně efektivní. Personál delfinária zase ocenil Oldův talent pro komunikaci s lidmi a zvířaty, adaptabilitu i organizační schopnosti.

Nejdříve zajišťoval péči o klienty na české straně, následně v delfináriu působil jako dobrovolný asistent a prošel certifikačním kurzem delfinoterapeuta. V sezóně 2010 už pracoval s klienty z Čech a Slovenska, kteří si ale pobyt hradili z vlastních zdrojů. Po návratu do ČR se připojil k týmu Anitera o.p.s. a rozjel fundraisingovou kampaň, aby bylo možné zpřístupnit delfinoterapii také skupinám ze zařízení a méně movitým rodinám, které se starají o postižené.

Nejdříve zajišťoval péči o klienty na české straně, následně v delfináriu působil jako dobrovolný asistent a prošel certifikačním kurzem delfinoterapeuta. V sezóně 2010 už pracoval s klienty z Čech a Slovenska, kteří si ale pobyt hradili z vlastních zdrojů. Po návratu do ČR rozjel PR a fundraisingovou kampaň, aby bylo možné více zpřístupnit delfinoterapii. V současné době pracuje přímo jako jeden z členů týmu v Turecku. Vzhledem k psychické a fyzické náročnosti práce delfinoterapeuta po této době patří ke služebně nejstarším, se širokou škálou zkušeností.


Michaela Freeman (*1975)

konzultantka v oboru animoterapie

Michaela se věnuje organizační, lektorské a konzultační práci na poli animoterapie od roku 2000. Kromě toho je také spoluzakladatelkou Pomocných tlapek o.p.s., první neziskové organizace svého druhu v ČR, která cvičí asistenční psy pro zdravotně postižené. V Pomocných tlapkách, které v prvním roce existence vedla, položila základ systému administrace a péče o klienty (2001). Rok působila jako místopředsedkyně dnes již neexistující Canisterapeutické asociace, kde měla možnost poznat další organizátory canisterapie i felinoterapie. V letech 2008-12 se ve společnosti Anitera o.p.s. věnovala vzdělávání, konzultacím a výzkumu animoterapií s méně tradičními zvířaty než jsou psi, koně nebo kočky. Zde také odstartovala první projekt delfinoterapie a související osvětovou kampaň s Oldou Burešem.

Již téměř 20 let se tedy setkává s animoterapeuty a jejich zkušenosti sesbírala a zpracovala do komplexní teorie, kterou také přednáší. Na toto téma také publikuje a poskytuje konzultační služby. Napsala úvodní kapitolu k monografii Zooterapie ve světle objektivních poznatků, její články najdete ve sbornících, časopisech a především na webu. Napsala komplexní skripta s názvem Základy animoterapie, což je více jak 200 stránková kniha, podle které pak vyučovala stejnojmenný kurz. Animoterapie je nicméně jednou z mnoha jejích projektů, které zasahují i do tvůrčích oblastí a osobního rozvoje.