Náš tým

Klíčovou a kontaktní osobou je delfinoterapeut Olda Bureš, ale na realizaci projektu pomáhá mnoho kolegů a dobrovolníků. Všem jim moc děkujeme!


Olda Bureš (*1978)

delfinoterapeut, Turecko

V minulosti Olda pracoval v oblasti managementu, marketingu, head huntingu, turismu, filmové a televizní produkci, díky kterým hodně cestoval a pracoval například v Egyptě, na Filipínách, v Jordánsku, Argentině, Maroku, Izraeli a v poslední době na Slovensku. Současně se věnoval aktivitám v neziskovém sektoru v projektech týkajících se ekologie, lidských práv, zdravotně postižených i obchodu s lidmi.

Při natáčení pořadu pro TV se v Turecku setkal s delfinoterapií. Zaujalo ho, že delfinoterapie dokáže pomoci i zneužívaným lidem, u kterých tradiční terapeutické metody nebývají dostatečně efektivní. Personál delfinária zase ocenil Oldův talent pro komunikaci s lidmi a zvířaty, adaptabilitu i organizační schopnosti.

Nejdříve zajišťoval péči o klienty na české straně, následně v delfináriu působil jako dobrovolný asistent a prošel certifikačním kurzem delfinoterapeuta. V sezóně 2010 už pracoval s klienty z Čech a Slovenska, kteří si ale pobyt hradili z vlastních zdrojů. Po návratu do ČR se připojil k týmu Anitera o.p.s. a rozjel fundraisingovou kampaň, aby bylo možné zpřístupnit delfinoterapii také skupinám ze zařízení a méně movitým rodinám, které se starají o postižené.

Nejdříve zajišťoval péči o klienty na české straně, následně v delfináriu působil jako dobrovolný asistent a prošel certifikačním kurzem delfinoterapeuta. V sezóně 2010 už pracoval s klienty z Čech a Slovenska, kteří si ale pobyt hradili z vlastních zdrojů. Po návratu do ČR rozjel PR a fundraisingovou kampaň, aby bylo možné více zpřístupnit delfinoterapii. V současné době pracuje přímo jako jeden z členů týmu v Turecku. Vzhledem k psychické a fyzické náročnosti práce delfinoterapeuta po této době patří ke služebně nejstarším, se širokou škálou zkušeností.