Průběh a denní program

Sezónu delfinoterapie dělíme z praktických důvodů na jarní (duben/apríl-červen/jún) a podzimní (září/september – konec listopadu/novembra). V zimě je delfinárium zavřené, v létě jsou teploty v Antalyi velmi vysoké a klientům se zdravotními problémy proto pobyt v tomto období nedoporučujeme.

Denní rozvrh

Terapie plavání s delfínem probíhá každý den mezi 8.00 a 11.00. Některé hotely jsou v docházkové vzdálenosti od delfinária, při větší vzdálenosti si lze objednat odvoz za rozumnou cenu.

Jedno „plavání“ delfinoterapie trvá 30 minut. Je nutné se dostavit alespoň 30 minut předem. Doprovod klienta je zodpovědný za oblečení klienta do neoprénu a následné osprchování po terapii.

Doplňkové terapie (fyzioterapie, masáže, tibetské misky) se domlouvají podle zájmu a aktuálního využití terapeutických místností. Alespoň jednou během pobytu je doporučujeme i rodině či doprovodu. V ceně série terapií je také vstup na odpolední delfíní show. Je fascinující vidět delfíny, kteří jsou při terapiích nesmírně klidní, najednou „v akci“ a pochopit jejich sílu a agilnost.

Odpolední a večerní program je na zvážení klienta a jeho doprovodu a zpravidla se odvíjí od nutnosti odpočinku – od relaxace v hotelu, přes pobyt na pláži po zábavní parky i fakultativní výlety za poznáním.

Průběh delfinoterapie

 • Teplota vody v bazénu s delfíny je cca 22° C. Pro udržení klienta v bazénu v teple je nezbytný neoprénový oblek do vody, proto každý klient dostane neoprén a bezpečnostní plovací vestu/pás.
 • Klienta v bazénu doprovází certifikovaný delfinoterapeut, který absolvoval speciální školící program.
 • Každý klient má svého terapeuta a delfína.
 • Klienti jsou instruktorem pobízeni, aby plavali spolu s delfínem, objímali ho, hladili, políbili, apod. Terapeut přitom záměrně pracuje s udržováním pozornosti klienta, pomáhá rozvíjet komunikační dovednosti, překonat obavy atd.
 • Delfíni pomáhají klientovi se stabilitou ve vodě, nadnášejí je, zatímco oni se přidržují jejich hřbetu.
 • V pravidelných intervalech se střídají kontaktní činnosti typu objímání delfína, hlazení delfína, hraní si a vození se na hřbetě delfína (plavání s delfínem).

Odpolední program

Odpolední program se plánuje podle přání a možností klienta. Vzhledem k tomu, že naši klienti jsou jak děti, tak i dospělí, možnosti aktivity jsou poměrně pestré. Rádi vám podle aktuálního zdravotního stavu a míry únavy klienta doporučíme vhodné aktivity pro daný den.

Turecko a obvzlášť okolí Antalye je turistický ráj plný historických památek, nádherné přírody, krásných parků, restaurací i trhů s orientálním nádechem. Jsou tu ale hlavě příjemné slunečné pláže, kde si můžete odpočinout a nabrat nové síly.

Turecko je plné dětí, takže většina míst je child-friendly a je tu na naše poměry bezpočet míst i restaurací, kde si děti mohou hrát. Antalye je zároveň velice bezpečné místo. Většina lidí je po první návštěvě Turecka překvapena jak moderní je to země.

Příklady aktivit

 • Odpolední delfíní show
 • Aquapark
 • Moderní mořské akvárium
 • Muzeum hraček / archeologie / dinopark
 • Výlety za historií – Antalye staré město, Perge, Termessos, Faselis, Olympos, Alanya
 • Výlety k vodopádům, kaňonům nebo lodí kolem Antalye
 • Jízda na koních, lanové centrum, bowling, tenis, lunapark, rafting, parasailing
 • Návštěva Hamamu – tradičních tureckých lázní

Pokud jste zdatní cestovatelé a rádi trávíte svou dovolenou aktivně, určitě se nudit nebudete. Chceme ale upozornit, že klienti během pobytu procházejí intenzivními psychickými i fyzickými změnami, které mohou vyžadovat jednoduše odpočinek na pláži, v hotelu či jen příjemné posezení u tureckého čaje. Užijte si doma společné plánování, ale zůstaňte flexibilní – Vaším hlavním cílem jsou přece delfíni 🙂