Cesta a ubytování

Doprava

V případě zájmu o vlastní rezervaci letenek a ubytování Vám rádi pomůžeme s výběrem ubytování či letenky Individuálně nebo prostřednictvím cestovních kanceláří z Česka, Německa, Rakouska, či Slovenska.

Do Antalye se lze dostat přímým letem nebo letem s přestupem z Prahy, Mnichova, Drážďan, Vídně, v sezóně pak jsou i přímé lety z Brna, Ostravy, Bratislavy, Košic, Krakowa.

Ubytování

V okolí delfinária je řada příležitostí k ubytování podél písčité pláže Lara. Zde je poloha delfinária na Google mapě. (AKSU DOLPHINARIUM, Kemerağzı, Tesisler Cd No:318 D:a1, 07112 Aksu/Antalya, Turecko).

Máme dlouholeté zkušenosti s různými hotely v Antalyi a můžeme doporučit nejen ty s rozumnými cenami, ale hlavně ty, které se osvědčily v péči o postižené klienty, včetně speciálních služeb.

Zde jsou naše oblíbené:

Grand Park Lara (web hotelu / Google mapa

Wyndham Garden Lara (web hotelu / Google mapa)


Stejný majitel a komplex jako Wyndham Garden je Ramada Resort by Wyndham (web hotelu / Google mapa)


Miracle Resort Hotel Lara je oficiálně dražší, ale občas mají CK zajímavé ceny (web hotelu / Google mapa)


New Safir Apart Hotel je hotel bez stravy s plně zařízenými modeními apartmány. Mají zajimavé ceny a hotel je hned vedle delfinaria. (web hotelu / Google mapa).

Strava

Turecko je rájem labužníků. Najdete zde nepřeberné množství koření, ovoce a zeleniny, které mají opravdovou chuť, spoustu mořských, ale i sladkovodních ryb a samozřejmě i vyhlášené Turecké sladkosti.

Většina klientů si rezervuje hotely s polopenzí nebo plnou penzí a nebývá ani problém v hotelu obstarat speciální dietu. Zároveň bez problému seženete v moderních hypermarketech většinu potravin, na které jste zvyklí z domova.

V případě speciálních diet či alergií nás, prosím, informujte dopředu.

Zdravotní péče

  • Je dobré mít cestovní pojištění zahrnující i zdravotní pojištění, respektive pojištění léčebných výloh.
  • Pokud berete jakékoliv léky doporučujeme si s sebou vzít dostatečnou zásobu s mírnou rezervou pro případ nečekané událostí (ztráta, rozmočení ve vodě, apod.). Sepište si také jejich přesný seznam, který lze případně snadno a rychle ukázat lékaři.
  • Do letadla je dobré si vzít s sebou léky na 48 hodin pro případ zpoždění zavazadel.
  • V případě jakékoliv nečekané události či onemocnění je k dispozici lékař, který Vás může prohlédnout či předepsat léky. Zdravotnická zařízení v Antályi a přístup personálu k pacientům je většinou na vyšší úrovni, než u nás.
  • Většina zdravotních problémů, které řešíme, jsou spojeny s nachlazením nebo s dlouhým pobytem na slunci. Minimálně řešíme zažívací problémy.
  • Voda z kohoutku se nedoporučuje pít kvůli vysokému obsahu vápníku, jinak je zdraví nezávadná. Přímo v delfináriu je k dispozici automat s pramenitou vodou, káva a čaj pro klienty a jejich doprovod zdarma.
  • Stravování na ulici je bezpečné, ale v horkých letních měsících si člověk musí dávat větší pozor a některým potravinám se raději vyvarovat.

Pasy a víza

Pro vstup do Turecka nepotřebují občané České ani Slovenské republiky vstupní víza. Pas musí být platný minimálně dalších 6 měsíců od vstupu na území Turecka.

Peníze

V Antályi je možné většinou platit Eury nebo Dolary. Jinak se v Turecku platí tureckou Lirou, kterou je ale lepší si vyměnit z Eur nebo Dolarů až v Turecku. V Evropských směnárnách si lze opatřit tureckou Liru, ale většinou za nevýhodný kurz. Jinak je možné platit kartou nebo vybírat z bankomatů, ale může to být nevýhodné – u bankomatů je nutné vybírat v těch patřících oficiálním bankám a sledovat informace o kurzu.